Burun Estetiği Fiyatları

Burun Estetiği Fiyatları Neden Farklıdır?

Doktor seçimi, hayatınızda alacağınız en önemli kararlardan biridir. Sonuç olarak, kendi vücudunuzu emanet edeceğiniz kişiyi seçeceksiniz. Doğru hekimi bulmak, istenilen sonucu almak için atılmış en önemli adımdır. Bu nedenle, olmayı istediğiniz ameliyatı en iyi yapan cerrahı bulabilmek için zaman ayırmanız gerekir.

En doğru yöntemlerdem bir tanesi, yakın çevrenizden ve özellikle bu ameliyatı daha önce geçirmiş birinden tavsiye istemektir. Ayrıca, sağlık alanında çalışan tanıdıklarınız da iyi bir danışmandır. Çünkü bu kişiler, cerrahı ameliyat yaparken birebir görebilme şansına sahip kişilerdir, doktorun ameliyat esnasındaki tavırlarını, rahat olup olmadığını ve tecrübesini doğru bir şekilde değerlendirebilirler. Bu açıdan bakıldığında ; anestezi doktorları ve ameliyat hemşireleri ilk danışacağınız kişiler arasında olmalıdır. Eğer bu meslek grubundan kişileri tanımıyorsanız, ameliyat olmayı düşündüğünüz cerrah, hangi hastanede ameliyat yapıyor ise o hastaneye gidip araştırma yapmanız da doğru seçimi yapmak için ikinci bir yol olabilir. Eğer mantıklı bir şekilde yaklaşırsanız hastane çalışanları bu konuda mutlaka yardımcı olacaklardır.
Hayatınızda bir kez olacağınız burun estetiği ameliyatı için fiyattan önce sonuca odaklanmalısınız.
Doktor seçerken yapılacak en büyük hatalardan biri, cerrahın kişisel tecrübelerinin ne kadar önemli olduğunu dikkate almadan, olmayı düşündüğünüz ameliyatı her cerrahın yapabileceğini düşünmek ve öncelikle ameliyatın fiyatını sorgulamaktır. Her gün mail adresime öncelikle ameliyat ücretini merak eden kişilerden çok sayıda mesaj gelmektedir. Ben öncelikle fiyat kriterinin sorgulanmasını olayın ciddiyetinin tam olarak anlaşılamamış olmasına bağlıyorum. Elbette fiyat da önemli bir kriterdir ama, böyle bir durumda sorulması gereken ilk soru olamamalıdır diye düşünüyorum. En basit şekliyle düşünüldüğünde herhangi bir eşya satın alırken bile, onu beğenirseniz ondan sonra fiyatını düşünürsünüz, bir şeyi beğenmez iseniz fiyatını sormazsınız bile. Bütün ameliyatların sonucu, özellikle de estetik ameliyatların sonucu cerrahın eğitimine, tecrübesine, kişisel yeteneğine bağlı olarak değişir. Ve asla standart değildir. Ameliyatı yapan cerraha göre, mükemmelden kötüye kadar değişebilir.

Ameliyatınızı olmayı düşündüğünüz cerraha nazik bir şekilde çekinmeden daha önce kaç tane burun estetiği ameliyatı yaptığını ve ikinci burun ameliyatı riskini sormalısınız.

Burun Estetiği ameliyatı fiyatları; ameliyatı yapan doktora, operasyonun yapıldığı hastaneye göre değişiklik gösterebilir. Burada önemli olan kişinin beklentilerini iyi yönetmesidir. Çok yüksek fiyatlarda da beklenen sonuçlar alınamayacağı gibi daha uygun fiyatlarda da yüksek beklenti içine girmek hayal kırıklığı ile sonuçlanabilir. Burun Estetik ameliyatının fiyatı yükseldikçe kişinin beklentisinin artması ve riskinin düşük olmasını umması gayet normaldir.

Yirmi yıllık meslek hayatımda edindiğim tecrübelere dayanarak sizlere şunları söyleyebilirim. Her hekim, her ameliyatında en iyi sonucu elde etmek ister. Ama bu her zaman başarılamayabilir. Çünkü sonuca iyileşme ve kişi davranışları da etki eder. Bunlar kontrol edilemeyen faktörlerdir. Sorunlar da genellikle bu etkenlerden çıkar.

Burada önemli olan çok nadiren görülse bile (%2-5) bu problemlerin ikinci bir müdahale ile düzeltilebileceğinin bilinmesidir. Bunu bilmek sıkıntılı dönem stresini azaltacaktır.

BURUN ESTETİĞİ FİYATI

Kliniğimize başvuran estetik adaylarına muayene ederek fiyat verilebilmektedir. Estetik Ameliyatları kişiye özeldir. Aynı ameliyat; mesela burun estetiği fiyatı farklı kişilerde farklı olabilir. Kişinin daha önce burun ameliyatı olup olmaması; burundaki bozukluğun derecesi ve yapılacak işlemlere göre fiyatlar değişebilir. Bu fiyatlar ameliyatı yapacak cerraha ve hastaneye göre de değişebilir.
Aslında estetik ameliyatlara fiyat biçmek doğru değildir. Başarılı olursa sizi hayat boyu mutlu edecek ve iyi olmazsa da üzecek bir olayı maddi olarak değerlendirmek zor olsa gerek. Bunun yegane belirleyicisi de siz olacaksınız.