Burun Estetiğinde Sık Sorulan Sorular

Burun estetiği nedir, kimlere yapılır?

Burun estetiği, en sık yapılan estetik ameliyatlardandır. Burun görünümünden rahatsız olan ve bunu düzelttirmek isteyen ruhsal ve bedensel olarak sağlıklı kişilere uygulanır.

Burun estetiği ameliyatında yaş sınırı var mıdır?

Burun estetiği operasyonu 18 yaşını geçmiş bedensel ve ruhsal olarak sağlıklı herkese yapılabilir.

Burun estetiği öncesi nelere dikkat etmek gerekir?

Aspirin, E vitamini gibi kanı sulandırıcı ilaçlar en az 5 gün önceden kesilmelidir. Kullandığınız diğer ve alışkanlıklarınızı doktorunuza söylemelisiniz.

Burun estetiği ameliyatının planlanması nasıldır?

Hekiminiz sizi dinler, beklenti ve isteklerinizi anladıktan sonra size olabilecek en iyi seçenekleri sunar. Ameliyat öncesi dijital resim çalışmalarıyla muhtemel sonuçlar ve riskler konusunda sizi aydınlatır.

Burun estetiği ameliyatının riski var mıdır?

Bütün cerrahi girişimler küçük de olsa bir risk taşır. Ameliyat öncesi sağlık hikayeniz araştırılarak ve kan testleri ile bu risk en aza indirilmeye çalışılır.

Burun estetiği ameliyatının ikinci operasyon riski var mıdır?

Meslek hayatımda gerçekleştirdiğim 4.500 burun estetiği operasyonlarında %5 oranında rinoplasti revizyonu gerçekleştirdim.

Burun estetiği revizyonu neden gerekir?

Burun estetiği revizyonlarının büyük çoğunluğu iyileşme sorunlarından az bir kısmı da erken dönemde alınan darbelerden kaynaklanır.

Ameliyat öncesi yapılan dijital burun resim çalışmaları ile ameliyat sonu görünüm aynı olur mu?

Doktorunuz daha önce yapılan çalışmalarla ve sizden önce ameliyat öncesi örneklerle sizi ayrıntılı şekilde bilgilendirir. Ameliyat öncesi ve sonrası çalışmaları büyük oranda benzerlik taşır.

Burun estetiği ameliyatı nerede yapılır?

Burun estetiği operasyonu hastanede, hijyenik ve steril bir ortamda gerçekleştirilir.

Burun estetiği ameliyatı nasıl yapılır?

Burun estetiği ameliyatı genel anestezi altında siz uyurken yapılır. Genel anestezi de damardan verilen ilaçlar ile uyutulursunuz ve işlem bitmeden uyandırılmazsınız.

Burun estetiği ameliyatı ne kadar sürer?

Burun estetiği ameliyatı genellikle 1-2 saat kadar sürmektedir.

Burun estetiği ameliyatı sonrasında ağrı olur mu?

Burun estetiğini olmuş ve yaşamış biri olarak işlem sırasında ağrı ve acı duymazsınız. Ameliyat sonrasında alın bölgesinde iki gün kadar hafif bir dolgunluk hissi olur.

Burun estetiği ameliyatı sonrasında normal hayata ne zaman dönülür?

Ameliyattan 4 saat sonra genellikle temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bir gün sonra hafif günlük yaşantınıza, üçüncü gün hafif günlük işlerinize başlayabilirsiniz.

Burun estetiği ameliyatı sonrası kanama oluyor mu?

İlk iki gün hafif bir sızın şeklinde kanama olur. Kanama açık kahverengi hal alarak her geçen gün azalır. Kanamalar bazen normalden fazla ve uzun sürebilir.

Burun estetiği ameliyatı sonrası morluklar olur mu?

Göz çevresinde morluklar özellikle ince ve hassas derililerde % 30 oranında görülür. Bu iki üç hafta içinde kendiliğinden düzelir.

Burun estetiği ameliyatından sonra nelere dikkat etmek gerekir?

Hayatınızda bir kez yaşadığınız bu özel ameliyat sonunda kendinize zaman ayırmalı ve sabırlı olmalısınız. Yüzünüzü bir ay güneşten, burnunuzu da iki ay darbelerden korumalısınız. Koşmak, yüzmek, öne eğilmek gibi kan basıncını arttıran aktivitelerden birkaç ay uzak durmalısınız.