Burun Estetiği Tasarımı

Burun estetiği ameliyatında tasarım çalışması çok önemlidir!
Artık BURUN AMELİYATI olmadan önce, estetik burun ameliyatı sonrası nasıl bir burun ve yüz görüntünüz olacağını görebilirsiniz!  Bunun için burun ameliyatı öncesi çekilen burun fotoğrafları üzerinde yapılan burun resimleri ile tasarım çalışmaları yapılır.

İleri teknolojinin estetiğe olumlu katkıları oluyor. Artık ameliyat öncesi bilgisayar ortamında yapılan dijital burun resim çalışmaları ile ameliyattan sonra nasıl bir buruna sahip olunacağı görülebilir. Böylece istenmeyen sonuçları kabullenmek yerine seçme tercihi kullanabilir. Ofisime başvuran bütün burun estetiği adaylarına burun estetiği tasarım çalışması yaparım. Böylece burun estetiği olmadan önce ameliyat sonrası nasıl bir burun ve yüz görüntüsü olabileceğini bilirler. Bu da onların ameliyat öncesi heyecanını azaltır.

Siz de Burun Estetiği olmayı düşünüyorsanız her iki yandan çekilen burun fotoğraflarınızı ve önden çekilen burun resimlerinizi Whatsapp ‘dan 0532 301 17 37 numaralı telefona göndererek nasıl bir burun ve yüz görüntünüz olabileceğini görebilirsiniz.

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI ÖNCESİ İYİ BİR PLAN YAPMA ÇOK ÖNEMLİDİR!

Estetik burun ameliyatı başarısı burun estetiği ameliyatı öncesi iyi bir plan yapma ile ile başlar. Bunun ilk adımını burun estetiği adayları burun estetiği ameliyatını en iyi en güzel şekilde yapabilecek en iyi burun estetiği doktorunu bularak atarlar. İkinci adımı ise burun ameliyatını yapacak estetik cerrahi uzmanı yapabileceklerini sizi muayene ederek olabilecek en iyi burun estetiği sonucu ihtimallerini ve muhtemel sorunları ve riskleri sizi anlatarak atmış olur. 

Doktorunuzla aranızda iyi bir iletişim kurmak çok önemlidir. Bütün istek ve beklentilerinizi sıkılmadan samimi ve açık yüreklilik ile doktorunuzla paylaşmalısınız. Özellikle, burun estetiği ameliyatı ilgili beklentileriniz ve ameliyatın sonuçları hakkında aklınıza gelen tüm soruları cerrahınıza sormaktan çekinmeyiniz.

Estetik Cerrah sizi dinledikten sonra burnunuzun ve yüzünüzün yapısını inceleyecek ve sizin için mümkün olan ihtimalleri anlatacaktır. Burun kemiklerinizin ve kıkırdaklarınızın yapısı, yüzünüzün şekli, cildinizin kalınlığı, yaşınız ve beklentileriniz temel tartışma konularıdır. Cerrahınız, kullanacağı anestezi ve ameliyat tekniğini, ameliyatın yapılacağı ortamı, risklerini, maliyeti ve varsa diğer seçenekleri açıklayacaktır. Çoğu sağlık sigortası poliçeleri, tamamıyla estetik amaçlı olan bu ameliyatı kapsamına almaz. Hastalar operasyonu yapacak estetik cerrah ile bizzat görüşmeli; asistanı veyahut başka bir görevli ile konuşmamalıdır. Hasta kendini ve nasıl bir burun istediğini doktoruna detaylıca anlatmalıdır. Estetik cerrah kişinin isteklerinin makul olup olmadığını, istediği burnun yüzüne yakışıp yakışmayacağını değerlendirir. Burun estetiği adayının kendisine yakışacak ve yüz hatları ile uyum sağlayacak burun yapısını bilgisayar ortamında gösterir. Burada amaç operasyon sonrasında nasıl bir burun ve yüz görüntüsü olabileceği hakkında kişiye fikir vermektir. Ameliyat öncesi bilgisayar ortamında yapılan bu burun tasarım çalışmaları; ameliyat sonrası oluşacak burnunu ve yüzünü beğenme konusunda sıkıntı söz konusu olmaması kişiye seçme ve vazgeçme şansı sunduğu için çok değerlidir.

Ameliyat öncesi yapılan görüşmede geçirdiğiniz önemli hastalıklar, ameliyatlar ve kullandığınız ilaçlar araştırılır. Bu ilk görüşmede siz de bütün sağlık hikayenizi sıkılmadan tam açıklık ve samimiyet içinde hekiminizle paylaşmalısınız. Burun estetiği ameliyatı için operasyon saatinden en az 6 saat önce hiç bir şey yiyip içmemelisiniz. Aç ve susuz olarak burun ameliyatının yapılacağı hastaneye operasyon saatinden en az 2 saat önce başvurmalısınız. Bu iki saatlik zaman zarfında operasyona hazırlık için bazı rutin testler yapılır. Bu testlerde burun estetiği ameliyatının ve anestezinin sizin için muhtemel riskleri araştırılır. Uzun yıllar önce olsa bile daha önce geçirdiğiniz herhangi burun ameliyatı veya burun tedavisini, varsa alerji veya solunum güçlüğünüzü, kullandığınız ilaçları ve sigara içiyorsanız hepsini cerrahınıza söylemelisiniz.

Op. Dr. İSMAİL BAYRAM