Cinsel Estetik

Cinsel Estetik Ameliyatları

Cinsel estetik, çeşitli sebepler ile bozuk olan kadın veya erkek cinsel organlarındaki görünümü iyileştirmek veya normalleştirmek için yapına estetik operasyonları içerir.

VAJİNA DARALTMA

Vajina doğum travmasıyla bozulabilir. Yaşlanmayla gevşer. İç ve dış genişliği artar. Sizin ve eşinizin cinsel ilişkiden aldığı haz azalır. Estetik görünümün bozulması ve cinsel hazzın azalması sonuçta cinsel isteği de azaltır.
Cinsellikte görüntü önemlidir. Sarkık veya büyük iç ve dış dudaklar düzeltilebilir. Küçük veya gevşek iç ve dış dudaklar yağ dolgusu ile normal, gergin ve daha genç görünüme kavuşturulabilir. Bölgedeki ve uyluk iç kısımlarındaki fazla yağlar alınabilir. Daha genç ve güzel görünüm cinsel isteği artırır.

İÇ DUDAK ESTETİĞİ
Vajina iç dudakları, labium minus olarak adlandırılır. Vajina iç dudakları bazı bayanlarda normalden büyük olabilir. Vajina iç dudaklarında koku ve salgı bezleri vardır. Labium minuslar büyük olduklarında kötü koku ve akıntı yapabilirler ve iç çamaşırlarda kirlenmeye sebep olabilir. Çok fazla büyük durumlarda ise cinsel ilişki sırasında zorluklara ve sosyal olarak sıkılganlık ve utangaçlık nedeni olabilirler.
Fazla büyük vajina iç dudakları cerrahi işlem ile düzeltilebilir. Büyük vajina iç dudaklarını düzeltme işlemi labioplasti veya vajina iç dudak estetiği olarak adlandırılır. Cinsel estetik operasyonları kişinin ve hekimin tercihine göre bölgesel uyuşturma veya tam uyutma ile yapılabilir. Bizim toplumumuz biraz cinsel konularda sıkılgan olduğu için genellikle genel anestezi seçilir.

DIŞ DUDAK  ESTETİĞİ
Vajina dış dudakları, labium majus olarak adlandırılır. Vajina dış dudakları bazı bayanlarda yaşlanma, kilo kayıpları ile eriyip sarkık ve kırışık bir görünüm alabilirler. Bazen de doğumsal olabilir veya gelişimi geri kalıp normalden küçük olabilir.
Küçük vajina dış dudakları yağ dolgu işlemi ile düzeltilebilir. Küçük vajina dış dudaklarını düzeltme işlemi labioplasti veya vajina dış dudak estetiği olarak adlandırılır. Karın veya basen bölgelerinden alınan yağ dokuları küçük dış dudaklara dolgu olarak uygulanır. Kişinin kendi vücut dokusundan alındığından bu bir kök hücre uygulamasıdır ve verildikleri yerlerde yaşaması ve kalıcı olması beklenir.

Vajina Daraltma
Vajina Daraltma

Vajina daraltma ameliyatı, gevşeme ve iç genişliğin artması sonucu sıkılığın kaybolmasını çözümlemek için yapılır. Vajende oluşan bu gevşekliğin bir çok…

GÖRÜNTÜLE
İç Dudak Estetiği
İç Dudak Estetiği

İç dudak estetiği ameliyatı, labium minus olarak adlandırılan vajina iç dudaklarını düzeltmek için yapılır.

GÖRÜNTÜLE
Dış Dudak Estetiği
Dış Dudak Estetiği

Vajina dış dudakları, labium majus olarak adlandırılır. Vajina dış dudakları bazı bayanlarda yaşlanma, kilo kayıpları ile eriyip sarkık ve kırışık…

GÖRÜNTÜLE